Blog

Ugotuj coś pysznego i… popraw sobie humor!

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie pysznych potraw może bez trudu poprawić nasze samopoczucie. Jeśli do przygotowania potraw podejdziemy z równie dobrym nastawieniem, uwolnimy naszą kreatywność i postanowimy, że będzie to czas dla nas i naszych bliskich – gotowanie będzie świetną rozrywką. Sprawdź nasze sposoby na radosne gotowanie!

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie pysznych potraw może bez trudu poprawić nasze samopoczucie. Jeśli do przygotowania potraw podejdziemy z równie dobrym nastawieniem, uwolnimy naszą kreatywność i postanowimy, że będzie to czas dla nas i naszych bliskich – gotowanie będzie świetną rozrywką. Sprawdź nasze sposoby na radosne gotowanie!

Wspomnienia dzieciństwa         
Gdy mamy gorszy humor, często lubimy sięgać po ulubione przekąski lub dania, które sprawiają, że od razu czujemy się lepiej. Wielu z nas wraca pamięcią do czasów dzieciństwa i odtwarza potrawy, które przywołują te najlepsze wspomnienia. Tego rodzaju produkty to tzw. comfort food, czyli takie, którym przypisujemy pewną wartość sentymentalną. Dla każdego z nas może to być coś innego – dla jednych będzie to aromatyczny rosół lub pierogi, a dla innych potrawa, którą tworzyła dla nas tylko mama lub babcia. Ich przygotowanie to czysta przyjemność, która później odwdzięczy się nam momentami beztroski i przywołanymi wspomnieniami. Ulubione aromaty i smaki z dzieciństwa warto też wzbogacić i unowocześnić przyprawami w płynie Qulino, które bez trudu mogą być wykorzystane w różnych dietach, zarówno wegetariańskiej, jak i bezglutenowej czy nawet wegańskiej.

Znajdź ukojenie w kuchennych obowiązkach   
Gotowanie to nie tylko proces przygotowywania posiłków, ale również czas, który możemy spędzić z rodziną. Wspólne krzątanie się po kuchni, rozmowy oraz uśmiechy, dodadzą nam mnóstwo energii, poczucia wspólnoty i bezpieczeństwa. Wieczorne lub weekendowe pichcenie może stać się dla nas przyjemnością i czasem, który spędzamy razem w kuchni, a nie na kanapie przed telewizorem. Warto zadbać o to, by posiłek smakował wszystkim domownikom, również dzieciom. Dostępne w  7 smakach przyprawy w płynie Qulino, (m.in. Słodko-ostra, Indyjska, Prowansalska czy 3 Pieprze), pozwolą przygotować ten sam produkt w różnych wydaniach. Gwarantujemy, dzieci będą zachwycone możliwością wyboru ulubionego smaku! A kiedy już ugotujemy pyszne danie i zasiądziemy do stołu – poczujemy spełnienie. Nie tylko przygotowaliśmy coś smakowitego, ale zrobiliśmy to wspólnie, z uśmiechem na twarzy. Zdrowa dieta uśmiechu doda   
Jedną z najważniejszych kwestii, która decyduje o smaku potraw są wysokiej jakości składniki. Są one nie tylko bazą dania, ale mogą również korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Serotonina, która nazywana jest „hormonem szczęścia”, powstaje w wyniku przekształcenia tryptofanu, który może być wyprodukowany przez nasz organizm. Produktami, które wpływają na ten proces pozytywnie są m.in. banany, ciemna czekolada, nabiał oraz jaja, orzechy, ryby i chude mięso. W utrzymaniu dobrego humoru niezwykle ważna jest również kondycja jelit i tzw. osi jelitowo-mózgowej. Bakterie jelitowe lubią różnorodność, dlatego warto do diety wprowadzić wszelkiego rodzaju kiszonki, zakwasy i produkty fermentowane. Na nasze samopoczucie wpływ mają również witaminy i ich niedobory, których należy koniecznie unikać. Witaminy z grupy B, witaminę C, E dostarczymy bez trudu stosując dobrze skomponowaną i zbilansowaną dietę. Wykorzystują przyprawy w płynie Qulino, np. jako przyprawa do zupy lub przyprawa do warzyw, z łatwością i ze smakiem wprowadzimy te najważniejsze składniki do codziennego menu. Warto zadbać również o odpowiednią podaż magnezu i składnikach mineralnych, które regulują działanie układu nerwowego. Są to m.in. cynk, miedź, wapń i selen.