Blog

Wakacyjne smaki z Qulino: letnie kierunki na Twoim talerzu

Lato tuż, tuż, a to oznacza, że nadszedł czas na przyjemności i odkrywanie wakacyjnych smaków! Zapraszamy Was w podróż po kuchniach świata, gdzie będziecie mogli odkryć niezwykłe połączenia smakowe. Niezależnie od tego, czy planujecie wybrać się nad malownicze francuskie wybrzeże czy na wycieczkę do urokliwej greckiej wioski, po powrocie do domu Qulino umożliwi Wam odtworzenia niezwykłych smaków Prowansji i Grecji.

Aromatyczne przyprawy to podstawa każdej kuchni, a dla wielu z nich połączenia smaków są niezwykle charakterystyczne i można je bez trudu rozpoznać. Podobnie jest z podstawowymi składnikami – lekkie i chrupiące warzywa, makarony czy mięsa i ryby to produkty, które powinny być najwyższej jakości i znanego pochodzenia. To one świadczą o najwyższej jakości kuchni, którą z powodzeniem możecie spróbować odtworzyć w domu.

Naszą podróż po smakach zaczniemy od romantycznej Francji, gdzie prowansalska kuchnia rozkwita pełnymi aromatu ziołami i świeżymi składnikami. Smaki Prowansji są znane na całym świecie i doceniane za swoją harmonię i delikatność. Aby odkryć te wakacyjne smaki w swoim własnym domu, spróbujcie naszej Przyprawy Prowansalskiej Qulino, która inspirowana jest właśnie tym regionem Francji. Majeranek, tymianek, rozmaryn i bazylię połączyliśmy w idealnych proporcjach, aby stworzyć wyjątkową przyprawę w płynie, które idealnie komponują się z grillowanym mięsem, świeżymi warzywami czy chrupiącym pieczywem. Przygotuj sobie kieliszek wina i ciesz się smakami Prowansji na swoim tarasie!

Grecka kuchnia jest znana z różnorodności smaków, świeżości składników i zdrowych, prostych dań. Jednym z popularnych dań w greckiej kuchni jest gyros, czyli potrawa przygotowywana z różnych rodzajów mięsa, takich jak wieprzowina, kurczak, baranina lub mieszanka tych mięs. Jeśli pragniesz przenieść się na greckie wybrzeże, smakując soczyste gyrosy i wspaniałe dania z mięsa, Qulino również ma coś dla Ciebie. Nasza unikalna Przyprawa Gyros w płynie, pozwoli Ci odtworzyć autentyczny smak Grecji w Twojej kuchni. Nasze mieszanki przypraw, zawierają aromatyczne zioła, m.in.: oregano oraz tymianek, nadadzą Twojemu daniu wyjątkową głębię smaku i intensywność. Poczuj się jak w samym sercu greckiej wioski!

Bez względu na to, jakie masz plany na wakacje, nasze przyprawy w płynie Qulino, które przeniosą Cię w do najpiękniejszych zakątków świata. Odkryj magiczną Prowansję, rozkoszuj się smakami gyrosa w Grecji i ciesz się wakacyjnymi przyjemnościami w domowym zaciszu. Dzięki Qulino, Twoja kuchnia rozkwitnie smakami lata!

Życzymy Wam fantastycznych wakacji pełnych niezapomnianych smaków!