Blog

Kuchenne zabawy dla dzieci: Jak wprowadzić Qulino do menu najmłodszych

Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki - to prawdziwe laboratorium kulinarnych przygód, szczególnie dla naszych najmłodszych smakoszy. Dlatego dziś chcemy podzielić się z Wami pomysłami na kuchenne zabawy dla dzieci, w których kluczową rolę odgrywają przyprawy w płynie Qulino. Nasze słoiczki, pełne intensywnych smaków, są nie tylko doskonałym dodatkiem do potraw dla dorosłych, ale również świetnym narzędziem do rozwijania kulinarnych umiejętności wśród najmłodszych.

Kolorowe świat potraw z Qulino

Rozpocznijmy naszą kulinarną podróż od kolorowych wrapów. Przygotowanie tortilli z warzywami i hummusem i kurczakiem w różnych smakach to nie tylko sposób na zdrowe posiłki, ale także szansa na wspólne tworzenie. Przygotowując składniki do tortilli możesz skorzystać z różnych przypraw Qulino, by dzieci mogły wybrać swój ulubiony smak – czy będzie kurczak z przyprawą Gyros, Słodko-Ostrą, a może Meksykańską? Przekonaj się, tworząc ze swoimi pociechami kolorowe, wypełnione po brzegi wrapy, które z pewnością posmakują całej rodzinie! Przyprawy w płynie Qulino umożliwiają przygotowanie wielu smaków tego samego produktu – dla każdego malucha na pewno znajdziemy jego ulubiony smak.

Mini-Pizza Party

Organizacja mini-pizza party to prawie zawsze strzał w dziesiątkę! Dzieci kochają samodzielnie ozdabiać potrawy, a kiedy mogą kroić warzywa, ścierać ser i dodawać ulubione składniki, zabawa jest podwójna. Przygotowane wcześniej placki będą dla nich czystą kartką, na której będą spełniać swoje wszystkie kulinarne marzenia. Sos do pizzy również można urozmaicić przyprawami Qulino – dodając do niego nieco przyprawy Słodko-ostrej lub Meksykańskiej dodamy mu charakteru, który zasmakuje również dorosłym domownikom. Najważniejsze w tej zabawie jest odpowiednie przygotowanie składników – im dzieci będą miały więcej możliwości – tym lepiej. Spraw, by mogły próbować nowych smaków, składników i przekonywać się, że kuchnia to również pyszna zabawa.

Kreatywne sałatki z różnymi sosami

Przygotowanie kreatywnych sałatek to kolejny sposób na wprowadzenie Qulino do kulinarnego repertuaru najmłodszych. Dzieci mogą swobodnie wybierać spośród różnorodnych warzyw, dodatków, ziaren lub owoców. To kolejny doskonały sposób, aby wprowadzić do diety najmłodszych nowe produkty, które być może do tej pory nie przekonywały najmłodszych. Jesteśmy pewni, że samodzielnie przygotowane sałatki znikną z talerzy równie szybko jak powstały! Aby dodać im więcej smaku, warto przygotować delikatny dressing na bazie przypraw w płynie Qulino. Wykorzystaj przyprawę prowansalską, która idealnie nadaje się do sałatkowych warzyw i podbije ich smak. Jeśli sałatki będą również dla dorosłych – dodaj odrobinę pikanterii przygotowując prosty sos z przyprawy 3 Pieprze lub z przyprawy Meksykańskiej Qulino. 

Kuchenne zabawy dla dzieci z użyciem przypraw Qulino to nie tylko sposób na zdrowe posiłki. To rozrywka, która rozwija zmysły, rozbudza wyobraźnię i uczy dzieci, że gotowanie to coś więcej niż tylko przygotowywanie jedzenia. Odkryjmy razem kulinarne przygody, tworząc dania, które smakują dzieciom, ale i przekazują im ważne lekcje o zdrowym jedzeniu i radości z gotowania.