Blog

Jak perfekcyjnie przygotować się na sezon grillowy?

Sezon grillowy to czas radości i smakowitych przyjemności na świeżym powietrzu. Ale aby grillowane potrawy były smaczne i na jak najwyższym poziomie, warto podjąć kilka kroków jeszcze przed jego startem. Oto ważne wskazówki, które pomogą Ci perfekcyjnie przygotować się na nadchodzący sezon grillowy!

Czy Twój grill jest gotowy?

Przede wszystkim warto dokładnie sprawdzić stan swojego grilla. Czy jest on w dobrym stanie technicznym? Czy wszystkie elementy są czyste i sprawne? Jeśli posiadasz grill gazowy, upewnij się, że butla gazowa jest napełniona, a przewody nie są uszkodzone. Jeśli natomiast używasz grilla węglowego, sprawdź stan rusztu, czy nie ma ostrych krawędzi oraz czy kratka węglowa jest w dobrym stanie. Jeśli nie nadaje się do czyszczenia – wymień ją. Oczyść grill z popiołu, resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń. W przypadku grilla gazowego, sprawdź, czy palniki działają poprawnie. Przygotuj również strefy na grillu – jedną dla potraw szybko grillowanych, a drugą dla tych, które wymagają dłuższego czasu przygotowania. Przygotowanie grilla to podstawa, która sprawi, że potrawy będą smaczniejsze, a ich grillowanie przyjeniejsze.

Zaopatrzenie w niezbędne akcesoria i przyprawy

Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria do grillowania. To moment, aby sprawdzić stan szczypiec, szczotki do czyszczenia grilla, tacki aluminiowe i termometr do mięsa. Sprawdź również stan zapasowych butli z gazem – jeśli korzystasz z grilla gazowego oraz zapasy węgla i brykietu dla klasycznego grilla. Nie zapomnij również o przyprawach – sprawdź, czy masz swoje ulubione przyprawy, które nadadzą Twoim potrawom wyjątkowy smak. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego – sprawdź przyprawy w płynie Qulino! Ich płynna forma idealnie nadaje się jako marynata do grillowanych mięs, np. karkówki, steków czy drobiu. Mają niezwykle intensywny smak i aromat co sprawia, że po zamarynowaniu mięso będzie nie tylko kruche, ale i niezwykle smaczne. Co bardzo ważne – mają naturalny skład oraz nie zawierają sztucznych konserwantów i polepszaczy smaków!

Zaplanuj menu: pomysły na smakowite potrawy

Przed sezonem grillowym warto również zaplanować menu na pierwsze spotkanie grillowe. Zastanów się, jakie potrawy chciałbyś przygotować i jakie składniki będą potrzebne do ich wykonania. Warto także uwzględnić preferencje żywieniowe swoich gości i przygotować alternatywne dania dla wegetarian, wegan czy osób na diecie bezglutenowej. Przyprawy w płynie Qulino sprawdzą się w każdej diecie! Możesz z ich pomocą przygotować zarówno mięso, jak i warzywa oraz ryby, a także wegańskie i wegetariańskie składniki, takie jak tofu czy halloumi. Pamiętaj o różnorodności i baw się grillowaniem! 

Z tymi praktycznymi wskazówkami będziecie gotowi na nadchodzący sezon grillowy z pełnym zaufaniem i radością. Cieszcie się smakowitymi potrawami z grilla w towarzystwie swoich bliskich i przyjaciół!